birçok mekanda tül perdelerin yerini alan jaluzi perdeler, özellikleri ile kullanıcıların tercih nedeni olmuştur. Farklı kalite ve fiyat seçenekleri ile herkese hitap edebilmektedir.

jaluzi perdeler yapımında kullanılan malzemeye göre üçe ayrılır. Bunlar, ahşap, mikro ve plastik jaluzidir.

ahşap jaluziler gerçek ağaçtan yapıldığı gibi suntadan da yapılmaktadır ahşap jaluzi perde alırken gercek ağaçtan yapılmış olanı tercih edilmelidir. gerçek ağaçtan yapılan jaluzi perdeler hem gösteriş hem de perdenin ömrünün uzun olması açısından önemlidir.

Mikro Jaluzi perdeler Alüminyum, metal gibi mallzemelerden yapılmaktadır en önemli özellikleri güneşi tamamen kesme ve kolay temizlenme imkanı sağlamasıdır.

plastik jaluzi perde en ucuz olanıdır ahşap ve mikro perdelere göre daha kısa ömürlüdür. güneşi kesme oranı daha düşüktür.

jaluzi perdeler tül perdelere oranla daha kullanışlı ve güzel bir görünüm sağlamaktadır, son yıllarda birçok alanda tül perde yerine jaluzi perdeler tercih edilmelidir fakat tercih aşamasında yukarıda açıkladığımız özellikler dikkate alınmalı ve doğru seçim yapılmalıdır. MADO PERDE ücretsiz keşif hizmeti sunmaktadır bu sayede müşteriye ürünü kullanacağı alanda tercih etme imkanı sağlayıp sahip olduğumuz mesleki bilğimizi siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktayız.